
Tanulj másoktól és valósítsd meg ötleteid - Legyél vállalkozónő! Ez lehetne a mottója a Vállalkozónők Képviselőinek Hálózata programunk küldetésének, amely 2010-ben kezdte meg működését Magyarországon, csatlakozva az EU Bizottság által indított nemzetközi kezdeményezéshez. A siker útján elnevezésű konferencián tartalmas előadások mellett, sikeres vállalkozónők - akik a program nagykövetei - és bátorító, ösztönző tevékenységük eredményeként elindult vállalkozó hölgyek osztották meg tapasztalataikat a több mint száz fős érdeklődő közönség előtt. A konferenciát Barta E. Gyula, a MAG Zrt. vezérigazgatója a programot irányító konzorcium képviseletében nyitotta meg.
A program sikere abban áll, hogy a résztvevők őszintén beszélnek a vállalkozói életpályájuk során felmerült próbákról, nehézségekről és kudarcokról is. A vállalkozást nem rózsaszínű, könnyű álomként festik le, hanem lelkesedéssel, kitartással, elszántsággal és hittel elérhető reális életformának.
„A konferenciákon és tréningeken való részvétel sokat segített nekünk a vállalkozói szemlélet kialakításához, illetve elmélyítéséhez. Rendkívül sok hasznos szakmai anyagra, tudásra sikerült szert tennünk, amit hasznosíthatunk a mindennapjainkban.” Hangzott el az esettanulmány pályázat egyik díjazottjától.
A Magyarországon kiválasztott nagykövetek között találhatunk többek között nyelviskola tulajdonosnőt, könyvkiadót, cukrászüzem vezetőt, és műtárgyakkal foglalkozó cégtulajdonost is. A programban önkéntesen, társadalmi felelősségvállalásból vesznek részt. Önzetlen munkájuk példa lehet mindenki számára. Embertársunk sikere a mi sikerünk is!
„Véleményem szerint a sikeresen működő vállalkozásoknak kötelessége a kezdőket vagy problémával küszködőket segíteni, támogatni, bíztatni.” /Novákné Gergely Vera, vállalkozónői nagykövet/
A siker útján c. konferencián a program nagykövetei és a program hatására vállalkozást indító hölgyek osztották meg tapasztalataikat a nőként való vállalkozás lehetőségeiről, nehézségeiről és előnyeiről, valamint a résztvevők érdekes előadásokat hallhattak a szellemitulajdon-védelem hasznáról és fontosságáról, a külföldön történő piacbővítés előnyeiről és mikéntjéről, valamint a nőként megélt mindennapok helyes egyensúlyáról.
A hálózat és a konferencia sikerét látva úgy tűnik, egyre több nő mer belevágni és indítja el saját vállalkozását, hogy megvalósíthassa régóta dédelgetett álmait. Ezt kívánja segíteni a program új modulja, a Mentor-Net program is, amely még szorosabb együttműködést jelent vállalkozónők között. A projekt keretében 12 tapasztalt vállalkozó (mentor) 24 kezdő vállalkozónő mentorálását végzi egy éven keresztül. A mentorálási tevékenység a tanácsadáson, a konzultáción és tapasztalatcserén túl a vállalkozási ismeretek bővítését célzó képzési tevékenységet is magában foglal - havonta meghatározott témakörben.
A Hálózat további munkájáról, jövőbeni rendezvényekről a legyelvallalkozono.hu valamint a www.mentor-net.hu oldalon olvashatnak az érdeklődők.
A rendezvény részletes programja itt olvasható, az elhangzott előadások prezentációi az alábbiakban tekinthetők meg:
Túróczi Katalin és Jámbor Anita, MAG Zrt
A Vállalkozónők Képviselőinek Hálózata c. projekt és eredményeinek bemutatása
Dr. Gács János, vezető főtanácsos, Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala
Mire jó a szellemitulajdon-védelem?
Mészáros Mónika Alíz, Főosztályvezető-helyettes, Enterprise Europe Network osztályvezető, Nemzeti Külgazdasági Hivatal
Piacbővülés a külpiacra jutás segítségével. De hogyan kezdjük el?
Kővári Krisztina Mónika, innovációs tanácsadó
Az idő pénz? - Egyensúly a mindennapokban.
Wesselényi Andrea, a sielok.hu weboldal alapító főszerkesztője
A sikeres online vállalkozások titka, a www.sielok.hu portál bemutatásán keresztül
Burján Emese, Fenntartható Fejlődésért Egyesület
„Megújuló energiák” - civil és vállalkozói együttműködések egy regionális példája






